KINNISTAMISFAAS


<= KINNISTAMISEFAASI RETSEPTID =>

Saavutatud kaalu kinnistamise režiim, mille eesmärk on vältida tagasilööki, kuna pärast kiiret kaalulangetamist on kehal kalduvus kaotatud kilod ülikergesti tagasi võtta. See on väga tundlik periood, mis kestab täpselt 10 päeva iga kaotatud kilo kohta.
Selle faasi jooksul te pöördude tasapisi tavalisse ellu tagasi. Antud faas on mõeldud kaotatud kilode kinnistamiseks.

Faasi kestvus – iga kaotatud kilogrammi kohta – 10 päeva. Kui kaotasite 5 kg-d, siis kestab faas 50 päeva.

LISANDUVAD TOIDUAINED:
- 2 viilu täistera leiba (50g üks viil)
- 40g laagerdunud juustu päevas (vältige hallitusjuuste, pehmeid juuste ja kitsepiima juuste).
- 1 portsion juurvilju päevas (vältige banaani ja kõrge suhkru sisaldusega puuvilju nagu viinamari, kirss jne). Võite süüja kuni 200g marju, 1 viil arbuusi või õuna/apelsiini suurust puuvilja päevas.
- liha valik suureneb. Mitu korda nädala jooksul võite lisada piiramatus koguses lammast, praetud siga või beekonit.
- oliivi/rapsiõli kogus suureneb 1 spl-ni.
- lambakints ja seapraad (filee)

Kaasneb ka üks meeldiv periood kui võite rahus süüja tärklise rohkeid toiduaineid.

Jagage faasi päevad kaheks. Esimese poole jooksul on teile lubatud üks tärklise rohke toiduaine nädalas ning üks “pidupäev”. Kui jõuate faasi teisele poolele, võite endale lubada “pidupäevi” ja tärkliserohket toiduainet kaks korda nädalas.

TÄRKLISEROHKED TOIDUAINED:
- makaronid, kuni 220 g kuhu võite lisada mingit kergemat kastet ning süüja juurde värske salat. Samuti võite lisada ka natukene riivitud kõvajuustu näiteks Parmesani.
Sama kehtib ka teiste toiduainete juurde. Kogus päevas ei tohiks ületada 220g.

“PIDUPÄEVAD”
Mõningad tähtsad reeglid:
- mitte kunagi ärge võtke lisa!
- ärge korraldage kahte “pidupäeva” järjest!
- ühe “pidupäeva” jooksul on teil lubatud 1 esimene roog, 1 pearoog, 1 dessert või veini klaas tükike juustuga.
Ja kõige tähtsam reegel antud faasi jooksul. Peate valima päeva, mis jääb teie elu lõpuni VALGURIKKAKS PÄEVAKS! Nii nimetatud mini-atakk päev. Doktor soovitab neljapäeva. See päev saab teie määravaks kindlustuspoliisiks, et kaotatud kilod tagasi ei tuleks.

PUUVILJAD:
Ühe puuvilja kaupa päevas on teile lubatud kõik puuviljad, välja arvatud banaanid, viinamarjad, kirsid ja kuivad viljad (Kreeka pähklid, metspähklid, maapähklid, mandlid, pistaatsiapähklid või India pähklid).
Kõik need puuviljad on mõeldud söömiseks kord päevas, mitte igal söögiajal.
Prioriteet valikus kuulub õunale, mille pektiinirikkus mõjub hästi figuurile, seejärel vaarikad ja maasikad madala kalorsuse ning samal ajal värvika ja piduliku välmiuse tõttu, siis melon ja arbuus suure veesisalduse ning madala energeetilise väärtuse tõttu, tingimusel, et neid süüakse üks portsjon, seejärel greip ning lõpuks kiivi, virsik ja pirn, brugnon, nektariin ja mango.

Kaerakliide kogus suureneb 2.5 spl-ni. päevas.
Igapäevane jalutuskäik mitte vähem kui 25 min-i.

TAGASILÖÖGI FENOMEN
Kõhnuv organism võib olla täiesti kaitsetu, kui toiduga varustamises esineb vähimaidki häireid. Sellepärast käitubki ta, nagu oleks bioloogiliselt ohustatud. Kõigil tema reaktsioonidel on üks ja sama eesmärk: saada nii kiiresti kui võimalik tagasi oluline osa kaotatud rasvast. Selleks on teie kehal kolm väga tõhusat viisi.

- Esimene seisneb näljatunde käivitamises ja teravdamises, mis tõstab söögiisu, see reaktsioon on seda tugevam, mida frustreerivam oli dieet. Bioloogilises ja instinktiivses plaanis on kõige suurem toitumisega seotud frustratsioon pulbriliste toitude sööminine, kui need dieedid on olnud liiga äärmuslikud ja pikad, samuti buliimiahood ja sundkäitumine.

- Teine abinõu, mida organism kasutab, on vähendada energiakulutusi. Kui inimese palk väheneb, on ta esimene reageering vähem kulutada. Samasugune reaktsioon toimub ka bioloogiliste organismide tasandil.
Sellepärast kurdavad paljud patsiendid kõhnumisdieedi ajal, et on muutunud külmakartlikuks. See on kütusekulude kärpimise tagajärg.

- Lõpuks oranismi kolmas reageering, kõige efektiivsem ja ohtlikum nii kõhnuda püüdvale kui stabiliseerimise faasis inimesele, seisneb toidukalorite paremas assimileerimises ja neist maksimaalse kasu saamises.
Inimene, kes saab harilikult väikesest piimaga saiakesest 100 kalorit, hangib dieedi lõpul sealt 120-130 kalorit. Iga toiduaine käib tihedast sõelast läbi ja annab kõik endas peituva ära. See intensiivsem seedimine lisakalorite saamiseks toimub peensooles, mis on väliskeskonna ja vere eralduskiht.

See on enamasti hetk, mil meie patsient, kes on saavutatud tulemusega rahul, otsustab, et võib end lõdvaks lasta ja vanade harjumuste juurde naasta, ning see ongi kõige loomulikum ja sagedasem põhjus, miks kaal kiiresti tagasi võetakse.
Seepärast peab pärast edukat dieeti, kui on saavutatud soovkaal, olema eriti vaoshoitud. Seda aega nimetatakse tagasilöögi ajaks, sest kaalul on tendents pöörduda järsult tõusuteele, nii nagu pall põrkab pärast maapinnaga kokkupuutumist kõrgele üles.
Kokkuvõttes, on tarvis valida kaalutase, mis on "saavutatav JA stabiliseeritav", piisavalt kõrge, et mitte õigelt rajalt kõrvale kalduda, ja küllalt madal, et jööda saavutatuga rahule ning tunda end selles kaalus nii hästi, et seda säilitada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar