ÜLEMINEKUFAAS


Üleminekufaasil ollakse “vahelduval valgurežiimil”, kus valgupäevad (VP) vahelduvad valkude+aedvilja (VA) päevadega, mis võimaldavad jätkuvalt ning vahepausita liikuda valitud kaalu poole.
KESTVUS: 2-6 kuud (keskmiselt 1 nädal 1 kaotatud kg kohta), kuni olete saavutanud oma ideaal kaalu.

<= ÜLEMINEKUFAASIL SOBIVAD RETSEPTID =>

Teise faasi ajal tuleb teha vaheldust. Üks päev valgupäev (VP), teine päev valgu+aedvilja päev (VAP). Ehk siis 1/1. Võib teha ka 2/2, 3/3, 5/5. Kuid organismile on vähem koormavaks ja kasulikumaks 1/1. Ülemineku ajal võib süüja kõiki Rünnaku faasi tooteid ja enamus juurvilju v.a. tärklist sisaldavaid. + lisaks lubatud toiduained
VAP-i päevadel juurvilja kogus peab olema 40% (VP päevadel söödavast valgust) ja valgu rikkaid toite 60%.

KEELATUD: avakaado, põldoad, mais, hernes (nii värske kui ka kuivatatud), kartul, oliivid, igasugused kruubid ja makarooni tooted. Artišokist ja aedpiimjuurest, kuivatatud herned, kikerherned ja purustatud herned, mais, kartul mis jäävad rohelise aedvilja ja tärklisevilja vahele, tuleb samuti loobuda, kuna neid ei või süüa piiramatus koguses nagu teisi aedvilju. Keelatud on ka kruubid.

PEAMISED JUURVILJAD, MIDA TOHIB TARBIDA: tomatid, kurgid, redis, paprika, aeduba, aaptegitilli, sibul, porrulauk, rohelised oakaunad, šampinjonid (jm. seened), kapsas (kõik), fenkol, seller, spinat, spargel, kõik salatid (ka salatisigur), piprakaunad, lehtpeed, endevi, suvikõrvits, kõrvits, baklažaan. Porgandit ja peeti võib tarbida vähestes kogustes kuna sisaldab suhkrut.
Salateid võib täeiendada väherasvaste kastmetega (vaata retsepte).

TOIDUVALMISTAMISEL VÕIB KASUTADA: suhkruasendaja (0 kcal), äädikas, maitseroheline, maitseained, rasvatud piimapulbrit, sibulat, sidrunit, soola, soja kastet, parafiiniõli, rasvavaeset puljongi kuubikut, kohv, pärm, küpsetuspulbrit, želatiini, sinepit, jogurtit ja kohupiima, aromatisaatorid (õli ja rasvata), rapsi- või oliiviõli (1 tl. päevas)

II FAASI REEGLID
1) Kaerakliide tarbimine suureneb kuni 2 spl. päevas
2) Kõhukinnisuse puhul võib kasutada 1spl. nisukliisid
3) Üritage mitte ületada 1kg piimatooteid päevas, et ei tekkiks kaalu seiskusmist.
4) Jätkake vee tarbimist, min. 2 l päevas.
5) Igapäevane jalutuskäik pikeneb kuni 30 minutini.

Kui tundub, et vett organismis on palju võttu ja see ei taha lahkuda, tehke vahelduseks rohkem VP-id.

Rünnakufaasi ajal tekitab ainult valkudega piirnev toitumine tugeva vett väljutava efekti, mis ei kaota ainult rasvavaru, vaid sunnib väljuma suure koguse vett, mis on organismi kauaks ajaks pidama jäänud. See vee ja rasva väljutamine seletabki kaalul nähtavat muutust.

Aga kui valkudele lisanduvad aedviljad, naaseb kunstlikult väljatõrjutud vesi, mis ongi seletamatu kaaluseisaku põhjus. Tegelik kaalukaotus, mis on seotud rasvast vabanemisega, jääb alles, kuigi väheneb aedvilja söögisedelisse võtmisega, kuid vee tagasitulek organismi maskeerib seda. Veidi kannatus ja uuesti puhaste proteiini dieedile tagasipöördumisel hakkab vesi jälle väljuma ning ilmub nähtavale tegelikud kaotatud kaal.

Kui tuntakse, et ei suudeta enam jätkata, tuleb teha küik, et säilitada vähemalt seniste pingutuste tulemus, selleks peab katkestama kõhnumisfaasi ja minema otse kinnistamisfaasi, mis on palju vaheldusrikkam ja mille kestust on kerge määrata (10 päeva iga mahavõetud kilo kohta), seejärel lõpliku stabiliseerimise faasi, mis annab toitumisel vabad käed, nõudes vaid üks päev nädalas puhaste proteiinide dieedil olemist, mida tuleb meeles pidada.>

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar